Ni ga čez volnen plašč, pri tem pa besedo “volnen” mislim povsem dobesedno. Vedno, ampak res vedno, se pri plašču splača investirati malce več denarja v res dobro sestavo. Pred nakupom je poleg barve, kroja in silhuete zares pomembno, da preveriš notranjo všito etiketo. Tvoj cilj naj bo več kot 50% vsebnost volne (lahko kot mešanica volne, alpake, moherja, kašmirja …), ampak višji kot je procent in bližje kot je 100%, bolje je. Tak plašč se bo manj mečkal, manj muckal, bo dolga leta čudovito lep, predvsem pa bo topel in na ogled ter dotik nadvse luksuzen. V mrzlih dneh, ki so pred nami, je to še kako pomembno. Poleg sestave zunanjosti plašča preglej še sestavo podloge. Veliko je trenutno na tržišču tudi volnenih plaščev brez podloge, ki so za zdajšnji prehodni čas naravnost idealni, ko pa bo mraz bolj pritisnil, te zna v njih zebsti, zato boš pod tak plašč plastila npr. kot dih tanko puhovko (trik, ki ga Italijani in Francozi religiozno uporabljajo 😉 ), volnen suknjič, res debelo pletenino itd.
Že dolgo ni bilo tako lepe izbire plaščev, tako da lahko res vsaka najde kaj za svoj okus. Kar se tiče barv, ga lahko dobimo v katerikoli barvi mavrice – za tiste s klasičnim slogom bodo to nevtralne barve, za bolj barvite med nami pa kaj malce bolj odbitega. Zraven božansko pristaja dober šal, luštna volnena kapa ali damski klobuk ter seveda rokavice, da te ne zebe v roke.
Tukaj je nekaj plaščev iz naših trgovin, ki so mi padli v oči, pa tudi iz spletnih, kjer si svoj popolni plašč lahko naročiš kar iz udobja lastnega kavča. Pri t.i. “high street” znamkah se zelo splača pregledati njihove “premium” linije, ki se ponašajo z boljšo kvaliteto izdelave in bistveno boljšimi materiali (= manj sintetike) .
Najlepši volneni plašči v nevtralnih barvah
Najlepši volneni plašči v živih barvah